KLAR Retro Soap, Rock`n Roll (100 g)

Blast from the past

CHF 4.85

(CHF 48.50 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Fragrance: Rock`n Roll

In stock

Delivery by Monday, 05 October if you order by Tuesday at 23:59.

Quantity discount available!

  • from 2 only CHF 4.59 / pc-5%
  • from 3 only CHF 4.35 / pc-10%
  • from 6 only CHF 3.96 / pc-18%

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For normal skin
  • Plastic-free
  • Particularly durable

Frequently bought together with KLAR Men's Soap, 100 g

KLAR Retro Soap, Rock`n Roll (100 g) CHF 4.85 (CHF 48.50 / kg)
KLAR Men's Soap, 100 g CHF 4.85 (CHF 48.50 / kg)
Total price: CHF 9.70
Description

The Retro Soaps by KLAR are like a brief glimpse into the past. Lean back and let yourself be carried away by their seductive scents. The soaps are made from pure, herbal ingredients and are ideal for use on normal skin. The soap is housed in colourful cardboard packaging with a retro design.

Item no.: BEES-7016-23
Content: 100 g
EAN: 4260262354556
Brand: KLAR
Consistency: Solid
Consistency / Dosage Form: Solid
Product Type: Soaps
Skin Type: Normal Skin
Content by Ethos : Vegan
Certficates: BDIH - Cosmos Natural
Ingredients (INCI)

Sodium Olivate, Sodium Cocoate, Sodium Stearate, Aqua, Parfum, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Glycerin, Sodium Chloride, Anise Alcohol, Linalool

Legal information
Manufacturer: Klar Seifen GmbH, Am Ochsenhorn 13, 68723, Plankstadt, Germany, kontakt@klar-seifen.de

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for KLAR Retro Soap

1 customer review in all languages

4,3 out of 5 stars
5 stars
3 (75%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
1 (25%)
1 Stars
0 (0%)

4 reviews

We do not have any reviews in English yet, but we do have 1 review available in another language.


Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder