Murumuru Milky Glow Serum, 30 ml

Delicate care for the face

CHF 29.00

(CHF 966.67 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 30 ml

Only 1 item in stock

Delivery by Friday, 02 October if you order by Monday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For all skin types
  • Moisturises
  • Light texture
  • Vegan Vegan

Frequently bought together with Avril Quenching Face Cream, 50 ml

Murumuru Milky Glow Serum, 30 ml CHF 29.00 (CHF 966.67 / l)
Avril Quenching Face Cream, 50 ml CHF 7.75 (CHF 155.00 / l)
Total price: CHF 36.75
Description

This gentle serum is intensively hydrating and has a subtle shimmery texture. The nutritious, milky formula is enriched with vitamin B3-enriched spirulina extract and organic hemp oil that smooth the complexion. For skin that is radiantly fresh.

Application:

  • Apply the serum to clean skin in the morning and evening.
Item no.: BER-1000000595
Content: 30 ml
EAN: 6430078902939
Brand: Murumuru
Product Type: Serums
Skin Type: For all Skin Types
Content by Ethos : Vegan
Ingredients (INCI)

Spirulina Platensis Extract, Aqua, Squalen, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, C12-20 Alkyl Glucoside, Glycerin, Betaine, C 14-22 Alcohol, Sodium Lactate, Tocopherol (Vitamin E), Lactobacillus Ferment, Acacia Senegal Gum, Xanthan Gum, Mica, CI 77891 (Titanium Dioxid), Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate

Legal information
Manufacturer: Berner Oy, Hitsaajankatu 24, 00810, Helsinki, Finland, info@berner.fi

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Murumuru Milky Glow Serum