Pranar么m "Delicate Pleasure" Organic Aroma Blend , 30 ml

Reminiscent of sweet treats

CHF 13.60 CHF 15.10 -10%

(CHF 453.33 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 30 ml

In stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Sunday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • With vanilla & cinnamon
  • For use in an aroma diffuser
  • Warming accents
  • Vegan Vegan

Frequently bought together with Pranar么m "The Power of Citrus" Aroma Blend, 30 ml

Pranar么m "Delicate Pleasure" Organic Aroma Blend , 30 ml CHF 13.60 (CHF 453.33 / l)
Pranar么m "The Power of Citrus" Aroma Blend, 30 ml CHF 13.60 (CHF 453.33 / l)
Total price: CHF 27.20
Description

This aroma blend creates a positive mood, especially in the colder months of the year. The synergy of vanilla and cinnamon essential oils emits a lovely sweet fragrance that is reminiscent of delicious biscuits.

Made from 100% natural essential oils.

Application:

  • Suitable for use in an aroma diffuser. The duration and intensity depend on the size of the room.

Safety instructions:

  • Keep out of reach of children.
  • Do not use in bedrooms of children under 2 years of age.
  • Pay attention to the combination of essential oils if you have allergies or intolerances.
  • Avoid eye & face contact with the oil and aroma mists.
  • Animals are sensitive to essential oils.
  • For external use only.
Item no.: XDK-PRA-8544606
Content: 30 ml
EAN: 5420008544606
Brand: Pranar么m
Consistency / Dosage Form: Oil
Product Type: Room Fragrances
Content by Ethos : Vegan
Warning: Avoid contact with eyes and mucous membranes., For external use only. , Store product safely and out of reach of children
Fragrance Characteristics : cheerful
Ingredients (INCI)

Vanilla Planifolia Extract[1], Cinnamomum Verum[1], Cananga Odorata (Ylang Ylang)[1], Cinnamomum Camphora Ct Linalool[1], Cedrus Atlantica (Cedar Wood)[1], Citrus Bergamia[1], Santalum Austrocaledonicum[1], Lavandula Hybrida Oil[1], Citrus Reticulata[1], Citrus Sinensis Oil[1]

  1. from controlled organic cultivation
Legal guarantee & manufacturer details

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Pranar么m "Delicate Pleasure" Organic Aroma Blend

5,0 out of 5 stars
5 stars
1 (100%)
4 stars
0 (0%)
3 stars
0 (0%)
2 stars
0 (0%)
1 Stars
0 (0%)

1 review

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder