Seiferei Coquette Natural Soap, 120 g

Refreshing & light

CHF 13.50

(CHF 112.50 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 120 g

Only 9 items in stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Sunday at 23:59.

Quantity discount available!

  • from 2 only CHF 12.80 / pc-5%
  • from 3 only CHF 12.13 / pc-10%
  • from 6 only CHF 11.05 / pc-18%

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Unique fragrance composition
  • 100% essential oils
  • Unisex Unisex

Frequently bought together with Savon du Midi Shea Butter Soap, Lemongrass (100 g)

Seiferei Coquette Natural Soap, 120 g CHF 13.50 (CHF 112.50 / kg)
Savon du Midi Shea Butter Soap, Lemongrass (100 g) CHF 2.80 (CHF 28.00 / kg)
Total price: CHF 16.30
Description

The natural soap is infused with a blend of 100% essential oils that have a pampering effect on the skin. The fragrance components include cypress and lemongrass. The soap is then hand sewn into natural black paper.

Item no.: XFA-SEI-00024
Content: 120 g
Brand: Seiferei
Product Type: Soaps
Skin Type: For all Skin Types
Content by Ethos : Unisex
Packaging Type: Cardboard
Ingredients (INCI)

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cera Alba (Beeswax), Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Aqua, Sodium Hydroxyde, Geraniol, Linalool, Limonene

Legal guarantee & manufacturer details

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Seiferei Coquette Natural Soap

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder