Seiferei Opulent Natural Soap, 120 g

Pretty bar soap

CHF 13.50

(CHF 112.50 / kg, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 120 g

Only 1 item in stock

Delivery by Thursday, 08 October if you order by Sunday at 23:59.

Quantity discount available!

  • from 2 only CHF 12.80 / pc-5%
  • from 3 only CHF 12.13 / pc-10%
  • from 6 only CHF 11.05 / pc-18%

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • Hand sewn into natural black paper
  • Protects against dryness
  • Contains 100% essential oil
  • Unisex Unisex

Frequently bought together with Avril Famille Neutral Cream, 200 ml

Seiferei Opulent Natural Soap, 120 g CHF 13.50 (CHF 112.50 / kg)
Avril Famille Neutral Cream, 200 ml CHF 8.75 (CHF 43.75 / l)
Total price: CHF 22.25
Description

The natural soap pampers the skin and the senses with an intoxication fragrance composition that includes a blend of patchouli and cedar. Its unique composition protects the skin against dryness.

Item no.: XFA-SEI-00023
Content: 120 g
Brand: Seiferei
Product Type: Soaps
Skin Type: For all Skin Types
Content by Ethos : Unisex
Packaging Type: Cardboard
Ingredients (INCI)

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Helianthus Annus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cera Alba (Beeswax), Vitis Vinifera Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Aqua, Sodium Hydroxyde, Eugenol, Limonene, Linalool, Citral, Geraniol

Legal guarantee & manufacturer details

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for Seiferei Opulent Natural Soap